Огнезащита воздуховодов, Вогнезахист повітроводів
Огнезащитные материалы, вогнезахисні матеріали
Огнезащитные материалы, вогнезахисні матеріали

Вогнезахисні матеріали

Вогнезахисні матеріали, як відомо, підвищують протипожежну стійкість металоконструкцій. Відповідно, правильне застосування вогнезахисних матеріалів грає першорядну роль в пасивної протипожежної безпеки будь-якого об’єкта. У свою чергу, протипожежні повітроводи є дуже важливим елементом цієї безпеки.

Зрозуміло, система повітроводів використовується для розподілу повітря. Отже, при виникненні пожежі, існує велика ймовірність поширення полум’я по всій системі повітроводів в різні частини об’єкта. Також, разом з всмоктуваним повітрям пожежа може швидко поширитися і на інші поверхи будівлі. Тому, здатність повітроводів протистояти полум’я має вирішальне значення. Іншими словами, стінка повітровода повинна якомога довше перешкоджати поширенню пожежі. Саме тому і підвищують межу вогнестійкості, застосовуючи різні вогнезахисні матеріали.
Можна виділити два основних типи повітроводів:

  • димохідні
  • вентиляційні

Димарі

Канали димовидалення використовуються для видалення диму і продуктів горіння з будівель. В результаті, поліпшується пожежогасіння і запобігають нові осередки пожежі. З точки зору ефективного видалення диму, необхідно піддати дане приміщення детальному аналізу. Потрібно врахувати можливу швидкість поширення вогню, площі поверхні підлоги і висоти стелі. Наприклад, будівлі з низькими стелями є небезпечні зони, тому що шар диму може дуже швидко заповнити простір і запобігти евакуацію. Надмірно високі приміщення також уразливі для поширення диму. Проблема полягає у відсутності перешкод для поширення пожежі і зниження ефективності автоматичних спринклерних систем. Тому, потрібні ефективні протипожежні повітроводи для відводу диму назовні будівлі.

Повітровод для димовидалення повинен, принаймні, витримувати очікувані температури диму, що виникають під час пожежі. Якщо повітровод проходить через вогнестійкий бар’єр (наприклад, вогнестійкі перегородки або стелі), він також повинен забезпечувати таку ж вогнестійкість. Цього можна досягти, використовуючи вогнезахисні матеріали. Наприклад, двокомпонентну систему захисту повітроводів «ФЛЕЙМІЗОЛ», яка ексклюзивно проводиться нашим підприємством. Цей вогнезахисний матеріал відповідає державним будівельним нормам ДБН В.1.1-7 діє до: 2016, В.2.5-67: 2013 і стандарту ДСТУ Б В.1.1-16: 2007 по класу вогнестійкості EI 45.

Вентиляційні повітропроводи

При плануванні протипожежного захисту, необхідно враховувати вогнестійкість цих повітроводів. Протипожежні вентиляційні канали повинні запобігати поширенню пожежі між двома суміжними приміщеннями. Можна усунути поширення вогню по сходах, кімнатах і коридорах загального доступу. Природно, це можливо тільки якщо всі будівельні матеріали та елементи конструкції мають загальну класифікацію протипожежного захисту і ступінь вогнестійкості.

Як відомо, межа вогнестійкості сталевих конструкцій визначається розрахунком відповідно до вимог ДСТУ-Н Б EN 1993-1-2: 2010. Традиційно, для їх виготовлення використовуються листи сталі товщиною не менше 0,8 мм. Звичайно, це економічно, але забезпечує низьку опірність конструкції вогню. Вони дуже швидко нагріваються і деформуються від впливу вогню. А за певних обставин можуть навіть прискорити процес поширення полум’я і диму. Вкрай важливо, щоб критерії по цілісності і огнеізоляціі були дотримані протягом, хоча б, 30-120 хвилин. Тоді, повітровод не стане тим шляхом, по якому вогонь або гарячий дим поширюватися в інші області.

Система «ФЛЕЙМІЗОЛ», кращі вогнезахисні матеріали

Застосовуючи його, легко досягти показника вогнестійкості до 45 хвилин і більше. Це досягається за рахунок застосування двокомпонентної система вогнезахисту:

  • перший компонент – це картон БСТВ, що виготовляється на основі базальтового супер тонкого волокна. Відмінна ефективність використання базальтових матеріалів полягає в унікальних властивостях базальту. У нього низька теплопровідність і дуже висока вогнестійкість.
  • другий компонент – це клей «Рідке натрієве скло», що представляє собою модифіковане рідке скло з додаванням бентонітової глини. Цей компонент надійно пов’язує поверхні воздуховода і базальту, завдяки своїй високій адгезії. Також, він є додатковим бар’єром на шляху поширення високої температури.

Протипожежна обробка і монтаж повітроводів вентиляції та димовидалення серйозний і відповідальний процес. Обробка, виконана правильно і з дотриманням усіх технологій, буде ефективно працювати в екстремальних умовах. Довірте монтаж систем вогнезахисту повітроводів фахівцям нашої компанії.

Звертайтеся в ПП КІПЦ «Брандмауер» – завдання буде реалізована на вашому об’єкті професійно і не виходячи за позначені рамки терміну і кошторису.

Всі технічні дані системи «ФЛЕЙМІЗОЛ», а також ціни на вогнезахисні матеріали можна подивитися на головній сторінці нашого сайту .

Робіть Ваші замовлення!

Страница также доступна на русском языке.