базальтовый картон, базальтовий картон

Ціна: 119 грн/м2
Поставляється в рулонах шириною 1000 мм і довжиною 10000 мм. При нестандартному замовленні можлива зміна лінійних розмірів.

Базальтовий картон виготовляється на основі базальтового супертонкого штапельного волокна (скорочено БСТВ) і неорганічного зв’язуючого. В нашому картоні застосовується бентонітова глина. Картон БСТВ марки ТК-4 АФ є досить жорсткий рулонний матеріал однорідної структури. Він облицьований поліпропіленовою двухоснооріентованною алюмінієвою плівкою “BIAXPLEN”. Базальтовий картон є довговічним матеріалом. Він хімічно нейтральний і біологічно стійкий.

Фізико-хімічні та експлуатаційні характеристики базальтового картону марки ТК-4 АФ:

 • щільність – не менше 40 кг/м3
 • товщина- 10 мм
 • теплопровідність при 25°С – < 0,039В т/М°К
 • температура плавлення волокон – > 1250 °С
 • гігроскопічність – не более 1%
 • стійкий до впливу лужних і кислих середовищ
 • фольгування – алюмінієва плівка “BIAXPLEN”
 • термін придатності до застосування – необмежений (за умови зберігання відповідно до вимог регламенту)
 • виробництво – Україна, Дніпро, ПП КІПЦ “Брандмауер”

Базальтовий картон ТК-4 АФ – основні властивості

Виходячи з фізико-технічних характеристик базальтовий картон володіє унікальними експлуатаційними властивостями. Можна відзначити наступні:

 • низька теплопровідність і висока термостійкість. Ці якості роблять базальтовий картон незамінним при створенні вогнезахисного покриття різних конструкцій. Це негорючий, вогнестійкий, пожежобезпечний матеріал
 • стійкість до різних деформацій і вібрацій, хімічної дії і перепадів температур. Тут можна говорити про високу універсальності даного матеріалу. Він знайде застосування на об’єктах будь-якого господарського призначення
 • невелику питому вагу. Це відносно легкий матеріал, що робить можливим його застосування при вогнезахисту підвісних конструкцій. Наприклад, повітропроводів димовидалення, вентиляції та аспірації. Маючи низьку гігроскопічність, він не вбирає вологу з повітря. Як наслідок, з часом, його маса не змінюється
 • екологічна безпека. Базальтовий картон є натуральним, неорганічним продуктом, що отримується в результаті плавки базальтових гірських порід. Він не гниє, не накопичує радіацію. Також стійкий по відношенню до мікроорганізмів та гризунів
 • прекрасна звукоізоляція базальтового картону дозволяє ефективно використовувати його для додаткового звукопоглинання
 • фольгований шар забезпечує подвійний ефект теплозбереження при відповідному застосуванні. Він відображає теплові промені назад в ізольоване приміщення.
базальтовый картон, базальтовий картон

Ціна: 119 грн/м2
Поставляється в рулонах шириною 1000 мм і довжиною 10000 мм. При нестандартному замовленні можлива зміна лінійних розмірів.

Базальтовий картон ТК-4 АФ і його застосування

Базальтовий картон використовується в дуже багатьох галузях будівництва та інженерії. Винахідники цього матеріалу припускали, що створений ними утеплювач буде застосовуватися тільки для утеплення стін. Однак, унікальні характеристики даного матеріалу істотно розширили сферу його використання.

Базальтовий картон в якості вогнезахисного матеріалу

Картон на основі базальтового волокна повсюдно використовується для огнеізоляціі печей, котлів, камінів, димоходів. Він незамінний як жаростійкий прокладка між вогнетривкою цеглою і металом. Наприклад, між дахом і трубою. Одним словом, там, де потрібна вогнезахист, але разом з тим, щільність і тонкість матеріалу.

Також, базальтовий картон ТК-4 АФ використовується для вогнезахисту повітроводів димовидалення, вентиляції та аспірації . Завдяки своїй вогнетривкості, невеликому питомій вазі і низькою гігроскопічності – це незамінний матеріал для подібних робіт.

Теплоізоляція на основі картону БСТВ

В даному випадку базальтовий картон використовується для утеплення стін. Отже, з його допомогою можна істотно підвищити рівень теплозбереження будь-якого виробничого або житлового приміщення. При цьому можна утеплювати не тільки стіни. Обшити листами картону можна балкони і навіть вхідні двері.

Завдяки малому рівню гігроскопічності, базальтовий картон можливо використовувати для теплоізоляції саун і лазень. Також, він застосовується при зовнішньому або внутрішньому утепленні дерев’яних будівель.

Звукоізоляція картоном ТК-4 АФ

Картон на основі базальтового волокна є дуже ефективним звукоізолюючим і шумопоглинальним матеріалом. На його основі можна створювати будь-які звукоізолюючи панелі.

Застосування в житловому будівництві

зумовлено ще й тим, що це екологічно чистий матеріал. Він не забруднює навколишнє середовище і не несе загрози здоров’ю людини, на відміну від, наприклад, азбесту, що володіє схожими теплоізолюючими властивостями. А шар шкідливої ​​мінеральної вати товщиною 100 мм можна замінити картоном БСТВ з товщиною листа всього лише 10 мм.

Тому, в житловому будівництві базальтовий картон використовують для одночасної шумо-, тепло- і огнеізоляціі бетонних перекриттів. Також, як уже було сказано вище, цей матеріал використовують для обшивки балконів, лоджій, терас і вхідних дверей.

Важливо й те, що матеріал легко ріжеться звичайним гострим ножем і легко приймає вигнуту форму.

Правила зберігання і утилізації

Картон необхідно зберігати в критих приміщеннях, захищених від атмосферних опадів. Його необхідно складувати в горизонтальному положенні на рівній поверхні. Не слід картон стискати, м’яти або вдавлювати.

Як уже згадувалося, картон на основі базальтового волокна є екологічно чистим матеріалом. Тому, його обрізки можна утилізувати в місцях комунального збору ТПВ.

Система вогнезахисту «ФЛЕЙМІЗОЛ»

Наша компанія, ПП КІПЦ «Брандмауер», використовує базальтовий картон ТК-4 АФ при виготовленні двухкомпонентной системи вогнезахисту повітроводів «ФЛЕЙМІЗОЛ». Потрібно сказати, що «ФЛЕЙМІЗОЛ» ексклюзивно проводиться нашим підприємством. Цей вогнезахисний матеріал відповідає державним будівельним нормам ДБН В.1.1-7:2016, В.2.5-67:2013 і стандарту ДСТУ Б В.1.1-16: 2007 по класу EI 45. Нагадаємо, що межа вогнестійкості EI – це показник опірності конструкції вогню. Цифра позначає час в хвилинах, за яке дана конструкція втратить цілісність. Відповідно, чим вище значення, тим довше система утримує вогонь і продукти горіння.
Застосовуючи його, легко досягти показника вогнестійкості до 45 хвилин і більше. Це досягається за рахунок застосування двокомпонентної система вогнезахисту:

 • перший компонент – це картон ТК-4 АФ, що виготовляється на основі базальтового супер тонкого волокна (БСТВ). Відмінна ефективність використання таких матеріалів полягає в унікальних властивостях базальту. У нього низька теплопровідність і дуже висока вогнестійкість.
 • другий компонент – це клей «Рідке натрієве скло», що представляє собою модифіковане рідке скло з додаванням бентонітової глини. Цей компонент надійно пов’язує поверхні металоконструкцій і базальту, завдяки своїй високій адгезії. Також, він є додатковим бар’єром на шляху поширення високої температури.

Протипожежна обробка і монтаж систем вогнезахисту серйозний і відповідальний процес. Обробка, виконана правильно і з дотриманням усіх технологій, буде ефективно працювати в екстремальних умовах. Довірте монтаж систем вогнезахисту повітроводів фахівцям нашої компанії.

Звертайтеся в ПП КІПЦ «Брандмауер» – завдання буде реалізовано на вашому об’єкті професійно і не виходячи за позначені рамки терміну і кошторису.

Всі технічні дані системи «ФЛЕЙМІЗОЛ», а також ціни на вогнезахисні матеріали можна подивитися на головній сторінці нашого сайту.

Робіть Ваші замовлення!

Страница также доступна на русском языке.