Межа вогнестійкості – це показник опірності вогню. Всі конструкції проходять випробування на вогнестійкість. В результаті їм присвоюється певна межа, який відображається значенням параметра REI.

Цей параметр має наступний сенс. При впливі високих температур будь-яка будівельна конструкція починає руйнуватися. Тому, найбільш важливими є визначення цілісності (E), ізоляції (I) і несучої здатності (R) даної конструкції.
Іншими словами,

    • (E) – втрата цілісності
    • (I) – втрата теплоізолювальної здатності або згоряння
    • (R) – втрата несучої здатності.

Цілісність (E)

Це час в повних хвилинах, протягом якого конструкція не деформується. Також, на ній не виникають наскрізні отвори і тріщини.

Ізоляція (I)

Час в хвилинах, протягом якого випробовуваний зразок продовжує зберігати свою функцію теплоізоляції. Це означає, що на не схильною до вогню поверхні, середня температура не збільшується вище початкової середньої температури більш ніж на 140 °C – 180 °C.

Несуча здатність (R)

Характеризує час, протягом якого конструкція витримує вплив вогню, без втрати конструктивної стійкості, відчуваючи механічні навантаження. Вплив може бути прикладені на одну або кілька поверхонь.

Приклади меж вогнестійкості

Розглянемо приклади. Межа EI 120 означає, що система буде підтримувати герметичність приміщення в разі пожежі для проходження полум’я (E) протягом 120 хвилин. А також, для проходження тепла (I) протягом 120 хвилин. Ступінь вогнестійкості E 120 і EI 90 означатиме цілісність (E) – проходження полум’я – 120 хвилин, а ізоляція (I) – проходження тепла – 90 хвилин.

Різниця між вогнестійкістю і реакцією на вогонь

Потрібно також розуміти, що вогнестійкість і реакція на вогонь це різні поняття. Вогнестійкість – це збереження структурної стійкості або запобігання поширенню вогню з одного приміщення в інше. При цьому, випробування проводяться для кожної конструктивної одиниці.
Реакція на вогонь описує поведінку кожного матеріалу так, як воно сприяє зростанню пожежі. Наприклад, це важливо знати в будівлі готелю, де меблі, штори, килими повинні бути максимально негорючими.

Межа вогнестійкості металоконструкцій збільшують вогнезахисні матеріали. Отже, правильне застосування вогнезахисних матеріалів дуже багато значить для протипожежної безпеки кожного об’єкта.

Межа вогнестійкості системи захисту повітропроводів «ФЛЕЙМІЗОЛ»

Цей високоякісний вогнезахисний матеріал виробляється тільки на нашому підприємстві. Після проходження державних сертифікаційних випробувань йому було присвоєно клас EI 45. Також, він відповідає будівельним нормам ДБН В.1.1-7 діє до: 2016, В.2.5-67: 2013 і стандарту ДСТУ Б В.1.1-16: 2007 по вогнезахисту. Використовуючи його, можна досягти показника вогнестійкості в 45 хвилин і більше.

Розрахунок на межу вогнестійкості для заданих конструкцій, а також їх подальша протипожежна обробка складний і відповідальний процес. Довірте проектування і монтаж систем вогнезахисту фахівцям нашої компанії.

Звертайтеся в ПП КІПЦ «Брандмауер» – завдання буде реалізована на вашому об’єкті професійно і не виходячи за позначені рамки терміну і кошторису.

Всі технічні дані системи вогнезахисту «ФЛЕЙМІЗОЛ», а також ціни на вогнезахисні матеріали можна подивитися на головній сторінці нашого сайту.

Робіть Ваші замовлення!

Страница также доступна на русском языке.